Wygrana beniaminka!!!

W drugiej kolejce spotkań o mistrzostwo A - klasy między GKS Dźwierzuty VS LKS Różnowo padł wynik 2:0 (1:0).

Drużyna z Różnowa jadąc na wyjazd do Dźewierzut mogła spodziewać się ciężkiego meczu. Beniaminek w ubiegłym sezonie nie zaznał porażki i pewnie awansował do A klasy, poza tym inauguracje chciał zacząć od zwycięstwa na własnym obiekcie. Jarys z kolei myślał o zwycięstwie na wyjeździe po dobrym pierwszym meczu u siebie. GKS chcąc szybko zdobyć bramkę, od początku narzucił szybkie tempo gry. Stwarzając sobie przy tym kilka dobrych okazji do strzelenia bramki, jednak w kilku z nich górą był Szul lub piłka lądowała obok bramki. Jarys słabo zaczął mecz, od błędów indywidualnych i sennego tempa gry. I właśnie po błędzie, przy wyprowadzaniu piłki w środkowej części boiska (Adamowicz nie zrozumiał się z Kijem) zawodnicy GKSu przejęli futbolówkę i prostopadłym zagraniem uruchomili swojego napastnika. Ten w sytuacji sam na sam umieścił piłkę w prawym rogu bramki, była to ok. 25 minuta meczu. Po golu gospodarze dalej nie zwalniali tempa, goście z kolei jakby się przebudzili stwarzając sobie dogodne sytuacje. Najbliższy wyrównania był Chmiel, lecz po błędzie bramkarza, który źle wybił piłkę, napastnik fatalnie pudłował, w drugiej dogodnej sytuacji zbyt lekko uderzył. Oczywiście w pierwszej części spotkania stroną dominującą był GKS Dźwierzuty, który kilkakrotnie mógł podwyższyć wynik spotkania.

Druga połowa zaczęła się od ataku gospodarzy, którzy po błędzie linii defensywnej ładnym strzałem w długi róg podwyższyli wynik meczu na 2-0. Późniejsze fragmenty gry oscylowały w walkę w środkowej części boiska, coraz odważniejszych ataków gości, którzy chcieli zdobyć kontaktową bramkę oraz dobrze, ambitnie grających gospodarzy, którzy co jakiś czas stwarzali sobie okazje po szybkich kontratakach. Po raz kolejny dwie świetne okazje na zmianę wyniku miał Chmiel, jednak nie miał on dobrego dnia. GKS również mógł śmiało podwyższyć wynik, lecz brakowało im szczęścia.

Po 90 minutach gry wynik nie uległ zmianie i kibice, którzy zobaczyli szybki i ciekawy mecz mogli cieszyć się z pierwszego zwycięstwa swoich graczy. Ambitnie grający Jarys wraca na tarczy do Różnowa, nie ulega jednak wątpliwości, że to GKS zasłużył na zwycięstwo.